KEP


Ürün Açıklaması

KEP 1 YILLIK
1 Yıllık Kep Adresi 2 Yıllık Kep Adresi 3 Yıllık Kep Adresi

1018 TL

1368 TL

1638 TL

+20lik Paket +20lik Paket +20lik Paket
+50lik Paket +50lik Paket +50lik Paket
+100lik Paket +100lik Paket +100lik Paket
+250lik Paket +250lik Paket +250lik Paket
+500lik Paket +500lik Paket +500lik Paket
+1000lik Paket +1000lik Paket +1000lik Paket
SATIN AL SATIN AL SATIN AL

 


 

KEP Nedir? Kayıtlı elektronik posta (KEP); gönderici ve alıcı kimliklerinin belli olduğu, gönderi zamanının ve içeriğin değiştirilemediği, uyuşmazlık durumunda hukuki geçerliliği olan güvenli elektronik posta hizmetidir.

 


 

KEP'in amacı nedir? KEP; elektronik ortamda yapılan her türlü bildirim; ihtar, ihbar, başvuru, dilekçe, ticari taraflar arasında yapılan yazışmalar, ihale, teklif, sözleşme evraklarının paylaşımı, şirketlerin beyannameleri, fatura, ekstre, talimat gibi gönderileri, anonim şirketlerin toplantı çağırıları gibi bir çok farklı içerikli iletiyi, güvenli ve hızlı biçimde karşı tarafa ulaştırır.

 


 

Türkiye'de KEP Tarihi Dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde uzun yıllardır kullanılan KEP sisteminin, ülkemize özgü hukuksal alt yapısı 2012 yılı itibarı ile tamamlanmıştır. KEP sistemi, tüm e-iş süreçlerinde kullanılabilir. KEP yolu ile yapılan bildirimlerin taraflar arası uyuşmazlık durumunda hukuki geçerliliği vardır.

 


 

KEP’in normal bir e-postadan farkı nedir? KEP iletisinin kim tarafından gönderildiği, kime gönderildiği, ne zaman gönderildiği, teslim edildiği ve okunduğu bilgileri hukuki delil niteliği taşır ve kullanıcının gerektiğinde kullanabilmesi için hizmet sağlayıcı tarafından üretilerek 20 yıl süre ile muhafaza edilir.

 


 

KEP'in Avantajları Elektronik haberleşmenin iş hayatının vazgeçilmezi olduğu günümüz koşullarında, delil niteliği taşıyan, güvenilir ve ekonomik bir yöntemin tercih edilmesi büyük bir gereklilik haline gelmiştir.
- Tarafsız yasal koruma sağlar: Kayıtlı elektronik posta yasal kanıt olarak kullanılabilir.
- Teslim etme ve okunma garantisi sunar: Teslim edildikten 24 saat sonra alıcısı tarafından yasal olarak okundu kabul edilir.
- Gönderiye müdahaleyi önler: Gönderinin bütünlüğünü güvence altına alır, değiştirilmesi önler.
- Zaman kazandırır: Bilgi akışının hızlı ve güvenli ilerlemesini sağlar. Resmi ve ticari yazışmaların hızlanmasını sağlar.
- Kullanım kolaylığı sunar: Kurum ve bireyler, şahsen ulaştırılması gereken veya içeriğin bütünlüğünün korunmasını gerektiren işlemleri, KEP ile bilgisayarındaki bir tuş ile kolayca yapabilir.
- Maliyetleri düşürür: Kağıt kullanımı, arşivleme, posta ve işlem maliyetlerinin düşmesini sağlar.
- Çevrecidir: Kağıt kullanımı ortadan kaldırır. Çevrenin korunmasında katkı sağlar.

 


 

KEP ile ne yapılır? Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) aşağıda sıralanmış alanların yanı sıra, yer ve mekân bağımsız resmi belge paylaşımı yapmanız gereken tüm alanlarda kullanabileceğiniz, iş ve özel hayatınızı kolaylaştıran, size daha fazla zaman kazandırarak, kullanım ve takip kolaylığı sağlayan bir sistemdir. KEP ile Tebligat, Ekstre, Talimat, Ödeme emri, Bildirim, İhtar, ihbar, Mutabakat, sözleşme, Fatura, Beyanname, Bildirge, Teklif, sipariş, sipariş onayı, Başvuru, Dilekçe, Duyuru ve çağrıların yapılması İştirak taahhütnamesi, Özgeçmiş gönderimi/alımı ve Müşteri şikâyetlerinin bildirilmesi / alınması yapılabilir.